Jste letos trendy nebo úplně out?

Pastelové barvy

Trendy pro rok 2023 velí oblékat si hodně barev a různě je kombinovat. Neměli byste se bát zejména pastelových barev, ty jsou teď hodně populární a dokážou vám dodat mladistvý vzhled i ve vyšším věku. Vaše okolí bude žasnout, až z šedé a černé přesedláte na žlutou, červenou a růžovou. Nebojte se jich a zpestřete svůj šatník aspoň malým, detailním kouskem – šátkem, opaskem, kabelkou, čelenkou a tak dále.

Výrazné šperky

Dalším trendem letošního léta jsou perly. Pokud nemáte na ty pravé, sáhněte po umělých. V nich je obrovský výběr a Česko je svou bižuterií pověstné. Takže různé perly, barevné perličky a podobné výrazné šperky seženete raz dva. Můžete jimi skvěle doplnit svůj look a stát se rázem středem pozornosti. Zlatý řetízek teď schovejte do šperkovnice a dovolte létu, ať je hravé, výrazné a ať vás baví.

Bláznivé líčení

Když už máte na krku obří perly, měli byste tomu uzpůsobit své líčení. Jistě, do práce v kanceláři nevolte zeleno-modro-červenou kombinaci. Ale pokud vyrážíte na párty, na pláž nebo kamkoliv jinam, můžete si dovolit trochu barevných experimentů. Letos jsou nejen dovoleny, ale přímo vyžadovány.

S barvami se přitom dá krásně kouzlit a nemusíte hned vypadat jako zmalovaný klaun. I pestré až bláznivé barvy mohou nakonec vytvořit efektní, ale přitom velmi elegantní líčení vhodné třeba i do divadla. Jen tomu musíte dát čas a strávit nějakou dobu před zrcadlem, než všechny barvičky dokonale sladíte a budete se sami sobě neskutečně líbit.

Cargo je zase hit

Ačkoliv trendy roku 2023 velí k výraznému líčení či megalomanským šperkům, tak v oblasti oblečení jsou o dost střídmější. Tady úplné šílenosti nečekejte. Do módy se naopak vrací pohodlné cargo kalhoty, kterým už dříve propadlo hodně lidí a leckdo je nosí od jara do podzimu. Když je obléknete teď, budete za hvězdu. A úplně stejně populární jsou zase takzvané bokovky a kapsáče. Něžná dívčí móda je teď trochu upozaděna a i ženy se chtějí cítit pohodlně a nikoliv polonaze. Pokud jste tedy kalhotový typ, v letošním roce budete trendy za každé situace.

Retro je pořád v kurzu

Obecně se dá říct, že letošnímu roku vládne retro móda. Především ta inspirovaná oděvy a doplňky ze sedmdesátých a osmdesátých let. Pokud pořád ještě máte v šatníku to, co jste nosili tehdy, nebojte se takové kousky oprášit a dělat v nich venku zase parádu. Případně se jich plno prodává v obchodech, takže své oděvy můžete doplnit různými stylově vyladěnými doplňky. 

Přečtěte si také Jaká móda se hodí pro začátek jara? nebo Coco Chanel: hvězda, která nezhasla

Fotografie