Jaká móda se hodí pro začátek jara?

Jarní barvy

Zima je obdobím, kdy se většina z nás tak nějak podvědomě halí do tmavých barev. Sluníčka moc není, dny jsou krátké, je nám venku zima – komu by se chtělo hýřit barvami? Ale jaro je oproti tomu časem, kdy nás to k barevnému oblečení přímo svádí. Na jaře už se nenosí černý kabátek a tmavý svetr. Jaro nás přímo vyzývá ke světlejším a výraznějším barvám.

A co velí nové trendy na jaro letošního roku? Styloví budete v pastelových odstínech a sytých barvách. Pokud nechcete sáhnout vedle, měla by vašim outfitům v tomto období vévodit oranžová, růžová nebo zelená. A ač to může vypadat jako odvážná volba, jsou tyto barvy skvěle kombinovatelné s neutrálními odstíny jako je bílá, šedá nebo i černá.

Hřejivý semiš

Brzké jaro ještě může být velmi chladné a prosluněné dny snadno mohou vystřídat skoro zimní plískanice. Takže je potřeba mít i něco teplejšího, co je stylové, ale přitom zahřeje a neprochladnete v tom. Ideální volbou je v tomto ohledu semiš. Pokud chcete vypadat sofistikovaně, vsaďte na semišovou sukni nebo semišovou bundu. Skvělé je, že právě tyto kousky můžete dokonale kombinovat s koženými doplňky a úplně báječně s nimi ladí čistě bílé tričko.

Nesmrtelné džíny

Džíny jsou v podstatě neustálým módním trhákem – ještě nikdy nevyšly z módy a leckdo je nosí pořád a za každého počasí. Ale když je řeč o džínovině, nejsou tím myšleny jen kalhoty. S příchodem jara můžete ze šatníku vytáhnout i jiné džínové kousky. Co třeba džínová sexy bundička? Midi sukně?

Džínovina je navíc skvěle kombinovatelná s jinými typy látek i s nejrůznějšími doplňky – můžete v ní vypadat sexy, nevinně i drsňácky. A dokonale k ní sedí boty s vysokými podpatky nebo tenisky.

Jaro na podpatcích

Boty s podpatkem také nejspíš nikdy nevyjdou z módy. Ženám se líbí, že jsou větší a působí na nich atraktivněji, muži je zbožňují právě proto, že se v nich z obyčejných žen rázem stávají femme fatale. A jelikož zimní rozblácené cesty sexy podpatkům příliš nepřály, je jaro tím nejvhodnějším obdobím, kdy je zase vytáhnout z botníku. Nemusí to být přímo jehly, jakékoliv podpatky se počítají – hlavně když na nich umíte chodit a nevrávoráte.

Trendy jsou zejména boty na podpatcích s geometrickými tvary, ale také boty s otevřenou patou. Otevřená špička už je úplnou klasikou a také s ní nic nezkazíte.  A co si k takovým botám obléci? Výběr je na vás, sednou jim skoro jakékoliv šaty, sukně nebo je vhodně doplňte kabelkou ve stejném stylu.

Přečtěte si také Elsa Schiaparelli – hlavní rivalka Coco Chanel nebo První plavky. Kdy a kde se objevily?

Fotografie